Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

sobota, 18 grudnia 2010

Holly Jolly - choinkowa kartka

KAROLA_SIGGIE


Sezon świąteczny dla scraperek zaczyna się bardzo wcześnie, ponieważ te bardziej zaradne i dysponujące większą ilością wolnego czasu (to nie ja, i w jednym i w drugim przypadku!) - zaczynają tworzyć świąteczne rzeczy już w wakacje, najdalej w październiku. Każdego roku powstaje całe mnóstwo przepięknych kartek świątecznych, nie inaczej było w roku bieżącym - tworzyłyście pięknie i kreatywnie. Ja mam do zaproponowania jeszcze jedną kartkę - dla spóźnialskich, oraz tych, co kartek nie muszą wysyłać, a mogą je podarować osobiście, wraz z prezentem. A może taka "kartka", jaką dziś pokażę - będzie jednocześnie drobnym, niezobowiązującym prezentem? Zdecydujcie same :)


Oczywistym jest, że scraperki kochają dostawać własnoręcznie robione prezenty i kartki, więc pomyślałam, że dobrze byłoby połączyć coś "scrapowego" z kartką na życzenia świąteczne. Tak powstała kartka - tekturowa choinka z kilkoma stronami do zapełnienia ciepłym słowem :)Bazą mojej nietypowej karteczki - albumiku jest baza w kształcie choinki Maya Road - Baza Tekturowa - Choinkiwykorzystałam tutaj tylko 4 karty, resztę zachowując do innych prac, ponieważ z powodzeniem możemy wykorzystać strony tej maleńkiej albumowej bazy do innych celów, np. jako element dekoracyjny na kartce lub innym projekcie (ale o tym - opowiem innym razem). Każdą ze stron pomalowałam białą farbą akrylową Claudine Hellmuth - Farba Akrylowa - Blank Canvas - biały i spryskałam tuszem w sprayu Glimmer Mist - Tattered Leather, dzięki czemu brzegi choinki wyglądają na nieco postarzałe.


Na każdą ze stron nakleiłam papier MME - Holly Jolly - Holiday - urocza krateczka jest pięknym i nienachalnym tłem pod drobne ozdoby. Ponieważ na każdej stronie miało znaleźć się miejsce do wypisania różnych życzeń - wykorzystałam elementy diecuts MME - Holly Jolly - elementy i wybrałam te przeznaczone do journalingu.


 W małej choince nie brakuje ozdób - podstawą są wspomniane MME - Holly Jolly - elementytym razem wybrałam maleńkie bileciki z motywami świątecznymi oraz tekturowe śnieżynki - Maya Road - Chipboard Snowflakes, które pomalowałam białą farbą akrylową i spryskałam Glimmer Mist - Chalk - Chalk, który nadał im pięknego perłowego połysku i zdecydowanie "wygładził" powierzchnię tekturek. Zrobiłam też własnoręcznie listki ostrokrzewu - wycięłam je odręcznie, bez żadnego specjalnego szablonu czy dziurkacza, spryskałam dwoma tuszami w sprayu: Glimmer Mist - Lemon Zest i Glimmer Mist - Olive Vine  pogniotłam je w palcach aby nadać im naturalnego wyglądu i tak jak wszystkie elementy w tej pracy - brzegi potapowałam na biało - dodając mojej choince zaśnieżonego wyglądu :) Ostatnim akcentem są wszędobylskie drobne, czerwone kropeczki wykonane brokatem w kleju Stickles Glitter Glue - brokat w płynie - Xmas Red.
Mam nadzieję, że pomysł na nietypową kartkę Wam się spodoba i może uda Wam się jeszcze znaleźć odrobinę czasu, aby stworzyć coś podobnego i wywołać uśmiech na twarzy obdarowanej osoby :)

Karola

Produkty, których użyła Karola to:


2 komentarze:

KOLOROWY ptak pisze...

Piękna i bardzo oryginalna!

finnabair pisze...

bardzo, bardzo piękna...!

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)