Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

środa, 14 września 2011

My Mind's Eye Sunshine - ramka i kartka


Kiedy zobaczyłam arkusz z grafiką maszyny do szycia wiedziałam od razu, że chcę go mieć "na oku". Najlepszym sposobem wyniesienia go na światło dzienne wydawał mi się obrazek. Przeszukałam moje zapasy ramkowe i znalazłam pasującą acz o krzykliwym żółtym kolorze. Od razu przemalowałam ją na biało nie czyniąc tego zbyt dokładnie, dzięki czemu w niektórych miejscach kolor spod spodu wydaje się nieco przedzierać... Do tak przygotowanej ramki wstawiłam więc odpowiedni fragment papieru, ale ponieważ był już dostatecznie okraszony brokatem postanowiłam dodać tylko to, co niezbędne. 


Dodatkiem głównym uczyniłam cytat, który kiedyś przeczytałam i który dość mocno utkwił mi w sercu, a który wydawał mi się idealnie pasować do tej pięknej grafiki. Żeby nieco dodać mu przestrzenności poszczególne fragmenty tekstu popodklejałam kosteczkami 3D. Kompozycję zamykają dwa ozdobne ćwieki z tej samej kolekcji i kilka kropek zrobionych liquid pearlsem. Absolutne minimum dodatków, natomiast efekt bardzo dla mnie zadowalający.
Pomyślałam, że ramka mogłaby być doskonałym prezentem dla mamy spodziewającej się bądź mającej małe dziecko więc na wszelki wypadek (gdybym chciała ją podarować) postanowiłam dorobić do niej kartkę. Do jej zrobienia wykorzystałam resztę arkusza papieru, który został mi po zrobieniu ramki, dzięki czemu komplet stanowi spójną całość, łączy go nie tylko brokatowy wzór ale i ta sama kolorystyka a papierowa serwetka, rozetowy kwiatek zwieńczony ozdobnym ćwiekiem i kawałek tasiemki sprawiają, że kartka choć prosta też nie jest pozbawiona uroku.

Betik

Użyte przez Betik materiały to:

4 komentarze:

Karmeleiro pisze...

cudny obrazek, od razu mam ochotę też jakiś poczynić!

Muszelia pisze...

Obrazek świetny, ale motto zupełnie mnie rozbroiło :D

ann pisze...

przepiękne, na pierwszy rzut oka wygląda jakby było tam mnóstwo dodatków (;

IWA pisze...

Piękne prace, ale to przesłanie nieźle mnie uszczypnęło...

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)