Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

piątek, 28 października 2011

Nasze ulubione produkty - wybór Finnabair

FINN_SIGGIE

Witam serdecznie - tym razem to mnie przypada honor opowiedzenia Wa o moich lubionych produktach ze sklepowej półki!
Chyba nikogo specjalnie nie zaskoczy mój wybór! :)

1: Stemple Prima Marketing
Mam tutaj na myśli zwłaszcza te, które występują pojedynczo – nazywane są też collage stamps. Każdy stempelek z tej serii – niewielki silikonowy prostokącik o wymiarze ok 8x8 cm to z mojego punktu widzenia morze twórczych możliwości! To, że są silikonowe i sprytnie zaprojektowane tak, aby łatwo było nam kontynuować wzór, jest ich wielką zaletą. Bardzo odpowiada mi zróżnicowane wzornictwo – z jedne strony dedykowane do linii papierów, z drugiej bardzo uniwersalne. Różnorodność wzorów, różna stylistyka i stopień „krycia” pozwalają na zbudowanie bardzo ciekawych, wielowarstwowych kompozycji, doskonałych jako tło do scrapa, tak jak często lubię to robić. Innym pomysłem jest ozdabianie brzegów albumów i notesów – lub po prostu za stemplowanie gładkiego papieru pięknym, równomiernym wzorkiem i użycie go jako element do kartki, taga czy scrapa. Szczerze polecam bliższą z nimi znajomość!


2: Seria "Mistables" Pink Paislee
Seria „Mistables” toto, co takie króliki jak ja – zakochane po uszy w farbkach i sprayach – lubią najbardziej. Grube, odporne na wszelkie destrukcyjne działania papiery pokryte są wybiórczo odporną na barwienie warstwą, co przy użyciu wybranych przez nas kolorowych mediów daje wspaniałe efekty – nasz papier ujawnia wcześniej prawie niewidoczny wzór: zyskujemy świetną, „spersonalizowaną” bazę pod naszą pracę, lub piękny wzorzysty papier do mniejszych elementów. Eleganckie uniwersalne wzory, doskonała jakość i duże twórcze możliwości to te cechy, za które szczególnie cenię sobie te papierki. Do kompletu Pink Paislee wypuścił jeszcze całą serię „sprayowalnych” dodatków: tasiemek i falbanek materiałowych, ramki oraz....maskę, o bardzo udanym, nowoczesnym wzorze, która dzięki swojej grubości idealnie sprawdzi się nie tylko w klasycznym „maskowani” ale też w bardziej zaawansowanych technikach strukturalnych. Ja użyłam jej na przykład w mojej „Zimowej alterowanej książeczce”. Polecam tę linie produktów – są genialne!


3: Gesso
Gesso, czyli grunt akrylowy, najczęściej w kolorze białym. Gęsty, lepki, częściowo odporny na używanie wodnych tuszów - najbardziej przypomina bardzo gęstą i kryjąca farbę akrylową – pokrywa bez probem nawet najciemniejsze kolory i (jako grunt) nadaje się w zasadzie do każdego rodzaj powierzchni. Gesso to medium prawie idealne: poza „gruntowaniem” przydatne jest w technikach warstwowania, rozbielania, malowania "suchym pędzlem". Bez gesso w zasadzie nie potrafiłabym już tworzyć: zapewnia mi zabezpieczenie i rozbielenie kolejnych warstw pracy, rozjaśnia zbyt ciemne fragmenty, kontrastuje i wybiela... świetnie nadaje się też do stemplowania dużymi, wyraźnymi wzorami (np. gąbkowymi stemplami Primy). Z założenia jest to medium plastyczne, do kupienia w każdym większym sklepie dla artystów. Na rynku scrapbookingowym pojawiły się też mniejsze, poręczniejsze słoiczki gesso doskonałej jakości takich firm jak Ranger czy Golden – szczerze polecam obie te firmy, ich media kolorowe i strukturalne są bardzo, bardzo wszechstronne.


Finn

2 komentarze:

Bellaidea pisze...

Twoj wybor mnie nie zaskoczyl ale bardzo przyjemnie sie czyta jak piszesz o swoich ulubionych produktach, dziekuje:)

Anonimowy pisze...

bardzo ciekawe, mimo ze sama za duzo farbkami nie chlapie :) inspirujace jest podejrzec Twoje ulubione materialy

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)