Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

czwartek, 16 lutego 2012

Farmhouse - ramka

ANAI_SIGGIE

Moja kolekcja numer jeden na ten miesiąc to "Farmhouse" firmy October Afternoon. Zapewne wielu z Was zna produkty tej firmy - grube papiery, ładne wyraźne wzory i nutka klimatu retro Tym razem udekorowałam nimi niewielka białą ramkę. Starałam się ją utrzymać w dość jasnej, rozbielonej kolorystyce, jednocześnie gdzieniegdzie lekko przybrudzonej. Praca, która powstała jest odrobinę mediowa, a jednocześnie nadal pięknie się wpisuje w dziewczęcy retro klimat. Przynajmniej taką mam nadzieję.


Kolorystyka ramki opiera się głównie na szarości, beżu, żółci i różu. Nie jest to może standardowe połączenie, ale dzięki rozbieleniu wielu elementów za pomocą rozwodnionej farbki akrylowej i jednoczesnym tuszowaniu brzegów tuszem distress (niezastąpiony Walnut Stain), udało się powiązać wszystkie elementy ze sobą i stworzyć spójną całość. 


Jak widać moje przetarcia farbą są nieregularne i lekko niechlujne - dzięki temu praca nie jest przesłodzona i ma swój unikalny klimat. Zarówno we wnętrzu ramki jak i na zewnątrz sporo się dzieje. Są warstwy, kosteczki 3d, zachodzące na siebie elementy. Nie mogło też oczywiście zabraknąć typowych ozdobników takich jak mikrokulki, czy perełki w płynie. Delikatny kwiatowy ornament wykonałam za pomocą pasty modelarskiej i kawałka papieru z wzorem wyciętym dziurkaczem Floral Vine


Szydełkowe kwiaty wykonałam własnoręcznie w kolorach pasujących do całości, ale aby nie odstawały zbytnio od reszty również musiały przejść małą modyfikację. Kilka psiknięć Glimmer Mistami w jasnych lekko przybrudzonych kolorach i już mamy jedyne w swoim rodzaju lekko mediowe kwiatki.


Motylek wycięty wykrojnikiem i papier naklejony na ramkę, to tak naprawdę jeden i ten sam papier "Her Bureau". Po prostu ten na ramce dzielnie znosił przeróżne zabiegi - wielokrotne nakładanie mocno rozcieńczonej farby, suszenie, tuszowania, ponowne rozbielanie itp. itd. Jak widać papiery firmy October Afternoon są w stanie znieść naprawdę dużo A w połączeniu z naklejkami i wycinanymi elementami mogą tworzyć całkiem ciekawe kompozycje. Jak się Wam podoba taki rozbielony klimat? 

Anai

 A oto użyte produkty:

2 komentarze:

Jadwiga pisze...

Twoje prace, Anai, są wyjątkowe :)

Aśko pisze...

niezwykle cudna kartka!

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)