Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

sobota, 22 września 2012

Ramki w art-journalu

CZEKO_SIGGIE1

Art-journal to nadal moja ulubiona forma w scrapbookingu. Tym bardziej cieszę się biorąc udział we wpisowej wymianie. Strony, które Wam dziś pokazuję to moja interpretacja tematu "drobiazgi" w art-journalu Michelle. Kompozycję postanowiłam oprzeć na ramkach z bibułkowego papieru od 7Gypsies. Przykleiłam je na gel medium dzięki czemu wyglądają prawie jak stemple. Arkusz tego papieru jest bardzo duży więc zostało mi jeszcze mnóstwo ramek, które na pewno niedługo wykorzystam. Lubię gramaturę tego papieru, przyjemnie urozmaica art-journalowe strony. Do wykonania tła użyłam papierów Glitz z kolekcji Happy Travels. Wszystkie świetnie się uzupełniają tworząc delikatnie vintage'owy klimat z bardzo lekką domieszką grunge.


Po przyklejeniu ramek zabrałam się za ich wypełnianie. W okrągłej pomyślałam, że ładnie wyglądałoby stemplowane pismo. Aby nie zabrudzić stemplem ramki oraz aby stworzyć trójwymiarowy i bardziej realistyczny efekt użyłam bardzo prostego sposobu. Inną, czystą bibułkę przyłożyłam do ramki i dokładnie odrysowałam na niej ołówkiem wewnętrzną elipsę.


Następnie ją wycięłam i precyzyjnie przykleiłam na ramkę za pomocą papierowej taśmy.Teraz pozostało mi już tylko przyklejenie stempla do bloczka i zrobienie odbitki bez obaw o wzór ramki. Na koniec jeszcze odrobinę podkolorowałam krawędź przy wewnętrznej ramie, by udawała cień.
Jedną z ramek ozdobiła mi epoksydowana naklejka "Love" z kolekcji Happy Travels. Bardzo je polubiłam, wspaniale kolorystycznie pasują do innych elementów kolekcji.
Czekoczyna

A oto lista użytych materiałów:

4 komentarze:

Bożenka pisze...

Fantastyczne.Pozdrawiam

Tores pisze...

Super wpis, uwielbiam ramki i "drobiazgi" tego typu, słowa w osobnych domeczkach.

justi pisze...

Przepiękny wpis. Uwielbiam te Twoje art-journalowe wpisy. Pełne zakamarków. Bardzo klimatyczne.

zanka12 pisze...

Wspanialy, tajemniczy klimat. Fantastyczny pomysl z ramkami z bibulkowego papieru!

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)