Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

piątek, 19 października 2012

Sezon na kartki świąteczne otwarty

TUSIA_SIGGIE
Sezon na świąteczne kartki uważam za otwarty :) Co roku przygotowuję całkiem sporo kartek (przy czym tylko na własne potrzeby) i każda jest inna - w tym roku zdecydowałam, że jednak zrobię po kilka kartek "takich samych". Najdłużej trwa u mnie wymyślenie kartki...


Gdy usiadłam do "wymyślania" wiedziałam, w jakim chcę się poruszać klimacie - i konsekwentnie wybierałam materiały, które mi to umożliwiły. Najpierw wybrałam papiery - chciałam pozostać w kolorystyce tektury, beżu, brązu, bieli i czerwieni. Na tło idealnie pasowała mi elegancka kolekcja Teresy Collins - Christmas Cottage. Papiery z tej kolekcji mają fakturę papieru czerpanego - wcale nie są gładkie. Mają piękne, ponadczasowe wzory i idealną kolorystykę.
Reniferki to papier z kolekcji My Mind's Eye - Holly Jolly, którego kilka arkuszy jeszcze miałam w zapasie, naklejony na grubą tekturę. Po wycięciu pięknym wykrojnikiem Sizzix - Reindeer Flight, brzegi postarzyłam tuszem Vintage Photo za pomocą Ink Blending Tool, a całość posypałam tęczowym pudrem do embossingu i utrwaliłam nagrzewnicą. Drugi reniferek nie został zembossowany, ale ostemplowałam go motywem nut z wigilijną kolędą za pomocą bardzo jasno-szarego tuszu StazOn. Stempel pochodzi z tego zestawu Tima Holtza.Maszynką Big Shot wycięłam także rozetkowe śnieżynki - wykrojnik Sizzix Snowflake Rosette. Na śnieżynkę nakleiłam element, który powstał po użyciu stempla i wykrojnika z zestawu Sizzix/Hero Arts. Element pod śnieżynką powstał dokładnie w ten sam sposób - w obydwu przypadkach użyłam tuszu Archival Coffee.

Brzegi obszyłąm maszynowo grubą nicią do jeansu - jest znacznie bardziej widoczna niż zwykłe nici.

Życzę miłego scrapowania :)
Tusia


7 komentarzy:

Ela 17 pisze...

Przepiekne karteczki a materiały do nich super

Omis pisze...

Ale piękna karta! Ma taki klimat baśniowych, starych świąt :) Ja już skompletowałam wszystko co potrzebne poza wolnym czasem :D , ale jak znajdę ten ostatni element, to produkcja też ruszy.

angel pisze...

Piękne kartki:)

lilavati pisze...

cudne kartki:)

Sylwia-eR pisze...

Cudna sarenka- piękny motyw dla świątecznych prac : )

magdalena pisze...

Świetny pomysł i najpiękniejsze kolory Bożego Narodzenia... A ja mam taką prośbę: papier z fakturą jest ciekawy, wiele osób takich szuka, czy można by umieścić dodatkowe informacje o fakturze papierów bezpośrednio w sklepie? Pozdrawiam.

Tusia pisze...

Dziękuję bardzo za wszystkie miłe słowa :)
Co do papierów z fakturą - poza Spring Fling wszystkie dostępne w scrapki.pl kolekcje Teresy Collins są na papierze z fakturą. Dziękuję za zwrócenie nam uwagi na konieczność dodania takiej informacji. We wszystkich opisach papierów Teresy Collins jest już dopisek o fakturze.
Pozdrawiam :)

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)