Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

           

wtorek, 27 listopada 2012

Nietypowa kartka ślubna

ANAI_SIGGIE
Od czasu do czasu zdarza mi się robić kartki ślubne na zamówienie. Najczęściej są to unikatowe, dopasowane do danej pary kartki.
Bardzo się więc ucieszyłam, gdy jakiś czas temu dostałam zamówienie na kartkę ślubną w stylu rock’owym
Oczywiście nie chodziło o dosłowność i wycinanie gitary elektrycznej z papieru, tylko o uchwycenie klimatu, lekkiej drapieżności itp.  - w nawiązaniu do muzycznych upodobań Młodej Pary.

Z pomocą oczywiście przyszły mi media, a efekt wyglądał tak:


Bazą jest jeden z papierów z zestawu "Mistables", który pokryłam Distress Stainem w kolorze "Tumbled Glass" i Glimmer Mistem w kolorze "Bell Bottom Jeans". Ponieważ od początku wiedziałam, że na kartce znajdzie się kawałek dżinsu, to właśnie kolor granatowy stał się kolorem przewodnim tej kartki.
Użyłam także granatowego papieru z lekką fakturą, z którego wycięłam ramkę wykrojnikiem "Square Ornate" i lekko przycięłam ją  z jednej strony, a następnie jej środkową prostokątną część dodatkowo ozdobiłam folderem do embossingu.


Tak tak, nie mylę się - zarówno prostokąt, jak i ozdobna ramka wycięte są z tego samego papieru. Na ramce użyłam trick'u, o którym już Wam kiedyś wspominałam. Spryskałam ją Glimmer Mistem (Znów "Bell Bottom Jeans") i pokryłam porządną warstwą UTEE. Dzięki temu zabiegowi nabrała ona zupełnie nowego wyglądu.

Starałam się nie przesadzić z ilością "mocnych" dodatków, bo jednak ślubna okazja zobowiązuje do pewnej elegancji, ale też nie mogłam się tak całkiem powstrzymać. Pojawiły się nity i ćwiek-śrubka, a dodatkowo tekturowe kształtki, które dla zachowania pewnej surowości pozostawiłam niebarwione.


Oczywiście nie mogło się obejść bez typowych kartkowych dodatków - stąd kwiaty, perełki i małe kropeczki... ale - kolorystyka kwiatów jest mocno stonowana, a nie słodko-romantyczna, kropelki i perełki są ciemnogranatowe, czyli również niezbyt typowo ślubne. Słowem - niby to samo co zwykle, ale jednak w ostrzejszym, rock’owym wydaniu.


Jak się Wam podoba takie podejście do ślubnej kartki?
Ja jestem pełna podziwu przede wszystkim dla zamawiających. Lubię, kiedy ktoś ma oryginalne pomysły i naprawdę potrafi wczuć się w klimat obdarowywanej osoby. W ten sposób wśród wielu ślubnych kartek Państwo Młodzi znaleźli też taką, która na pewno i w 100% pasuje właśnie do nich

Anai

Użyte materiały:

2 komentarze:

Dorotka pisze...

ooo, ale bym chciała dostać takie zamówienie :) można poszaleć i zrobić coś niebanalnego :) świetnie wyszła ta kartka!

zanka12 pisze...

Jestem zachwycona i zadziwiona ta kartka! Twoj rock jest pelen subtelnosci i smaku - a jednoczesnie z pazurkiem;) Fantastyczna!

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)