Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

           

piątek, 22 lutego 2013

Osobisty art-journal


Witajcie :)
Dziś chciałabym Wam zaprezentować art-journal, który ostatnio wykonałam. Osobisty, bo od początku do końca wykonany przeze mnie i na pewno powoli będzie zapełniał się bardzo osobistymi wpisami.


Okładkę wykonałam z tektury oklejonej papierami scrapowymi, a rogi zabezpieczyłam specjalnymi metalowymi narożnikami, które moim zdaniem dodają całości bardzo stylowego wyglądu (kojarzą mi się ze starymi księgami).
Pozwoliłam też sobie na odrobinę mediowego szaleństwa :)
Wiem z doświadczenia, że wpisy w art-journalu powinny być w miarę płaskie, żeby dało się go później zamknąć, więc na samej okładce wykorzystałam trochę przestrzennych elementów - dla równowagi. Po prostu nie mogłam się powstrzymać...Bardzo lubię motyw kółek, więc wykorzystałam go tutaj na przeróżne sposoby - są kropeczki z farby akrylowej i Liquid Pearls, są kółka rysowane ołówkiem, są odrysowane od maski kółka pokryte Pan Pastelami i medium żelowym, jest guzik, a nawet odrobina starych części od zegarków - też w większości okrągłych.


Jak możecie zauważyć - do stworzenia centralnego elementu okładki (udającego trochę "etykietkę") wykorzystałam dość grubą tekturę. Na szczęście wykrojniki firmy Sizzix radzą sobie z cięciem nawet tak grubych materiałów, dzięki czemu mogłam nadać jej ciekawy kształt.
Mocno przestrzenne są też akrylowe kształty "Fragments", które zabarwiłam lekko tuszami alkoholowymi.


Okładka mimo różnorodności materiałów ma dość stonowane kolory - coraz lepiej się czuję w takie kolorystyce i uważam, że jest ona bardzo uniwersalna i nie narzuca jakiegoś konkretnego stylu. Ale nie zapominajmy, że oprócz stonowanej elegancji uwielbiam też mocne nasycone kolory :)
Dlatego dla równowagi wewnętrzne strony okładki ozdobiłam pięknym pomarańczowym papierem firmy "Simple Stories" i wykorzystałam trochę kolorowych naklejek z kolekcji "Hopefully".
Jak widzicie - znalazło się nawet miejsce na małą zamykaną kopertkę - mogę w niej przechowywać jakieś małe skarby - przygotowane cytaty, tematy kolejnych art-journalowych wyzwań, czy nawet małe skrawki papieru.

Mam nadzieję, że podoba się Wam mój nowy art-journal. Jestem z niego bardzo zadowolona i jeszcze zanim przyozdobiłam do końca okładkę, już wykonałam pierwszy wpis. Mam nadzieję, że to dobry znak :)

Pozdrawiam
Anai

A oto lista wykorzystanych materiałów: 


10 komentarzy:

frezja pisze...

popelnilam falstart :D bo sie czaje na kolekcje primy :P

IWA pisze...

Przepiękny! Nie mogę się napatrzeć!

Katarynka pisze...

Jest przepiękny! Zrobił na mnie ogromne wrażenie...
Mam pytanko co do sizzixa, czy wykrojnikami sizzlits oraz alphabet deco można spokojnie wycinać w beermat?

anai pisze...

Dziękuję Wam bardzo :)

Katarynko - wykrojniki sizzlits i decorative strip nadają się niestety tylko do cieńszych materiałów. Raczej nie próbowałabym z beermatą ani tekturą - można uszkodzić big shota, albo płytki. Do tektury polecam wszystkie grube wykrojniki Sizzixa z serii Bigz Die.

Wanda pisze...

rewelacja:)

Patrycja Chmara pisze...

Chodzi za mną taki journal, ale jeszcze chwilkę pochodzi :)

Katarynka pisze...

Anai, dziękuję za podpowiedź. Próbowałam z Bigz Die, faktycznie tnie ładnie beermat. :-)

zielony szpinakk pisze...

A ja bym powiedziała, że bardzo wiosenny ten art journal :) Na przekór zimie za oknem. Łapie za serce i inspiruje ...

origata1 pisze...

Wspaniały, ręce same rwą się do niego, pewnie szybciutko go zapełnisz :)

Marcisz pisze...

Śliczny :) Muszę zapolować na te narożniki... :)

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)