Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

czwartek, 31 października 2013

Jak One Scrapują - Pomysł na szybką dekorację


Od jakiegoś czasu bardzo podoba mi się geometryczne wzornictwo, dlatego nosiłam się z zamiarem wykorzystania tego trendu również w ozdabianiu swoich czterech kątów. W założeniu miała być wersja czarno-biała, ale kiedy niedawno zobaczyłam w sklepie arkusz papieru "Season of Color" z kolekcji WEbster's Pages "Family Traditions" nie mogłam się opanować i w nieco inny sposób wcieliłam swój pomysł w życie. Oto rezultat :)


Uwielbiam, kiedy bardzo szybko, w bardzo prosty sposób można stworzyć coś oryginalnego za przysłowiowy grosik, więc pomyślałam, że podzielę się swoją inspiracją w dzisiejszym odcinku JOS... a nuż też kogoś natchnie? :)

Oto krótka lista materiałów, których potrzebujemy:
- ramka
- tło do ramki (u mnie arkusz białego kartonu wizytówkowego)
- papier scrapowy (mogą to być różne ścinki)
- ołówek
- linijka
- nożyczki lub nożyk do cięcia
- klej lub kosteczki 3D

Ja skorzystałam z gotowego arkusza pełnego trójkątów, zatem moja praca ograniczyła się w tym przypadku tylko do wycinania. Z wyciętych trójkątów układamy nasz obrazek.


Gdybym robiła to samo z różnych skrawków papieru w pierwszej kolejności narysowałabym sobie na sztywniejszym kartoniku szablon trójkąta, wg którego wycięłabym wszystkie pozostałe.

Tak naprawdę od nas i naszych preferencji zależy efekt końcowy. Można np ułożyć trójkąty w rzędach od góry aż do dołu w całości i jeden z nich wyjąć... możliwości jest wiele. Ja postanowiłam wkomponować w całość tekst, bo od początku taki miałam zamysł. A że w kolekcji, z której pochodzi papier w trójkąty, była także rameczka z ciekawym cytatem - postanowiłam skrzętnie to wykorzystać.


Ponieważ wszystkie moje elementy pochodzą z jednej kolekcji, nie trzeba było już myśleć nad tym, czy wszystko będzie do siebie pasować :) Polecam takie rozwiązanie zwłaszcza osobom początkującym.

Pora podkleić naszą kompozycję. Możemy w tym celu użyć kleju lub kosteczek 3D - ja wybrałam tę drugą opcję, mimo iż moja ramka została na koniec schowana pod szkłem, bo dzięki temu zabiegowi wszystko wygląda ciekawiej - bardziej trójwymiarowo.


I to już wszystko. Prawda, że to banalnie proste? Więcej pisania niż robienia ;)


Pozdrawiam serdecznie
Betik

A poniżej materiały, których użyłam - znajdziecie je w naszym sklepie:

3 komentarze:

Ewa M pisze...

Rewelacyjne!

Made by AJ pisze...

Zawsze wiedziałam ze proste rozwiązania potrafią byc piękne!

Sandra J. pisze...

Super pomysł i fajnie wkomponowany w to wszystko cytat :)

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)