Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

niedziela, 16 listopada 2014

Tydzień Inspiracji - PAMIĘĆ - Dzień 2

Listopad to taki miesiąc, kiedy wyjątkowo często myślę o swojej rodzinie i wracam myślami do przeszłości. Przygotowując pracę na tydzień Inspiracji sięgnęłam po albumy ze starymi zdjęciami... starymi czyli takimi z mojego dzieciństwa :) 
Mam wiele wspaniałych wspomnień z tamtych czasów, a im jestem starsza tym bardziej doceniam i pielęgnuję w sobie pasje, które zaszczepili mi rodzice - miłość do rękodzieła, fotografii, muzyki, wrażliwość i wyczucie estetyczne. O uroku osobistym i świetnym poczuciu humoru nie wspominając ;)
Do oscrapowania wybrałam zdjęcie, na którym mam pewnie 7 czy 8 lat. Zdjęcie, na którym śmiejemy się z moją mamą, a które zrobił mój tata. Pamiętam zdjęcia, które robił, pamiętam późniejsze wywoływanie ich w łazience, suszenie, przycinanie, umieszczanie w albumach :) 
Żałuję ogromnie, że tak niewiele jest zdjęć z tamtego okresu, na których jest mój tata... Taki to chyba urok bycia rodzinnym fotografem amatorem... Za kilka dni będą jego urodziny. Kolejne już bez niego.
I choć na tym zdjęciu są tylko dwie osoby, ja pamiętam tę scenę z całą naszą trójką. 

A na koniec kilka słów o kwestiach technicznych :) Scrap powstał oczywiście na mojej najnowszej kolekcji "Soulmates" wydanej przez 7 Dots Studio. Szczerze mówiąc projektując ją miałam właśnie w głowie pomysł na wykorzystywanie takich retro zdjęć ;) 
Do tego odrobina mediów - maski Primy i Tima Holtza, sztuczny śnieg, który niezmiennie pozostaje moją najulubieńszą pastą strukturalną, brokaty wymieszane z medium żelowym, sporo chlapnięć mgiełkami Lindy's i Glimmer Mistami. Trochę chipboardów. I warstwy warstwy warstwy wyczarowane oczywiście za pomocą taśmy piankowej. 

Mam nadzieję, że ten mój nieco osobisty scrap i wpis zachęcą Was do poszukiwania ważnych momentów w Waszej pamięci :) Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace!

pozdrawiam gorąco
Anai

Użyte produkty:


A teraz Wasza kolej :) Na Wasze prace, zainspirowane naszym hasłem przewodnim, czekamy do wtorku, 25 listopada do północy. Przypominamy, że prace nie mogą być publikowane wcześniej :)

1 komentarz:

Młoda Kobieta pisze...

Pięknie napisane, zdjęcie pięknie oprawione... :*

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)