Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

piątek, 18 marca 2016

Mixed Media Essentials

Witajcie,
dzisiaj chciałam opowiedzieć Wam o fantastycznym zestawie, jaki jest już do nabycia w naszym sklepie. Na pewno wielu z Was chciałoby spróbować pracy z mediami, przetestować nowości, ale nie od razu macie ochotę inwestować w pełnowymiarowe produkty. Ten zestaw będzie dla Was idealnym rozwiązaniem.
  

 
Mixed Media Essentials składa się z sześciu tubek z podstawowymi produktami. Przedstawię Wam krótko każdy z nich.

HEAVY GESSO WHITE
Gesso to grunt akrylowy, stosowany jako podkład pod wszelkie techniki malarskie. Ja wykorzystuję je głównie w ten sposób. Pokryty nim papier jest o wiele bardziej odporny na wszelkie wodne media (mgiełki, tusze, akwarele), które w niego nie wsiąkają. Dzięki temu możemy uzyskać ciekawe zacieki, chlapania, które na papierze bez zagruntowania nie będą tak efektowne. Nie ma też problemu z łączeniem kolorów i tworzeniem łagodnych przejść między nimi.

Białe gesso to także doskonały środek do podkreślania detali naszej pracy, do uwydatniania szczegółów. Doskonale sprawdzi się do tego suchy, miękki pędzelek, mój ulubiony to taki w kształcie wachlarza. Wystarczy nabrać odrobinę gesso i delikatnie przetrzeć wybrane miejsca.
  
   
HEAVY GESSO BLACK
Produkt o identycznych właściwościach co białe gesso. W technice mixed media wykorzystywany także w szczególny sposób. Wystarczy pokryć nim naszą przestrzenną kompozycję (z mikrokulek, metalowych elementów, tkanin itp.), a po wyschnięciu dodać kolorów np. akrylowymi farbami Finnabair. Wszelkie detale wyjdą wtedy na światło dzienne. 
  
  
MODELING PASTE
Biała pasta strukturalna, dzięki której otrzymujemy przestrzenne wzory za pomocą masek czy szablonów. Nadaj się również do tworzenia ciekawych tekstur za pomocą przeróżnych łopatek, szpachelek. Po wyschnięciu biała i matowa, przyjmuje kolory naniesionych mgiełek czy farb.
  
  
3D GLOSS GEL
Medium w postaci gęstego żelu, błyszczącego po wyschnięciu. Idealne do tworzenia tekstur na pracy, do przyklejania koralików, mikrokulek oraz bardziej przestrzennych i cięższych elementów. Stosujemy również podobnie jak pastę - tworząc wzory za pomocą masek. Idealne do mieszania z farbami, pigmentami. Można również tworzyć własne pasty strukturalne dodając do żelu kuleczki, koraliki czy świetną nowość - kamyczki Art Stones. Po wyschnięciu żel jest wodoodporny i przezroczysty. 
  
  
SOFT GLOSS GEL
"Lżejsza" wersja żelu 3D. Z powodzeniem można stosować jako klej do delikatniejszych elementów. Świetnie sprawdza się przy tworzeniu kolaży z papieru, zarówno jako klej jak i środek do zabezpieczenia powierzchni. Nadaj się także do robienia transferów obrazków. 
  
  

TEXTURE PASTE - WHITE SAND
Pasta, która strukturą przypomina żel wymieszany z drobnym piaskiem. Po wyschnięciu przezroczysta z jasnymi drobinkami, wodoodporna - powstałą powierzchnię można malować farbami akrylowymi, wodnymi, psikać mgiełkami itp. Nadaj się również do nakładania przez maski, ale najlepiej z dość dużymi, mało szczegółowymi wzorami.
  
  
Mam nadzieję, że udało mi się przedstawić Wam te produkty w wystarczający sposób. Ale jeśli macie jakieś pytania, czekam na nie w komentarzach.

Pozdrawiam,
Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)