Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

piątek, 20 stycznia 2017

Początki z project life, czyli mini poradnik od Kasi Mistacoglu, Worqshop :)

PROJECT LIFE -
CO PRZYDA SIĘ NA POCZĄTEK DOKUMENTOWANIA WSPOMNIEŃ?

Jeśli dokumentowanie wspomnień w albumach Project Life to dla was zupełna nowość warto dobrze przemyśleć i zaplanować pierwsze zakupy! W scrapkach trwa właśnie pierwsza tegoroczna przedsprzedaż, czyli okazja do zamówienia dokładnie tego co chcecie i potrzebujecie wprost z zagranicznych magazynów!

Mamy nadzieję, że dzisiejszy poradnik na blogu rozwieje choć kilka przydasiowych wątpliwości i pomoże podjąć trafne zakupowe decyzje!


OD CZEGO ZACZĄĆ?

Na początku zastanówcie się nad kilkoma strategicznymi sprawami - po prostu zaplanujcie to jak zamierzacie zabrać się do pracy nad swoim albumem! Odpowiedzcie sobie na kilka pytań:  1. Czy będziesz robić wpisy co tydzień, raz w miesiącu czy może od okazji do okazji?
  2. Jak dużo zdjęć robisz w ciągu tygodnia?
  3. Ile czasu możesz przeznaczyć na uzupełnianie i ozdabianie swojego albumu?
  4. Jak często będziesz wywoływać zdjęcia i uzupełniać album?
  5. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na przydasie i drukowanie zdjęć?
  6. Gdzie będziesz przechowywać album i dodatki do niego? Ile miejsca mogą zająć Twoje skarby?

Odpowiadając sobie na te kilka prostych pytań będziecie w stanie dużo bardziej precyzyjnie określić jaki album i system dokumentowania wspomnień najlepiej sprawdzi się w waszym przypadku!

JAKI ALBUM WYBRAĆ?

Wiele osób które spotykają się z Project Life po raz pierwszy już na samym początku stara się wybrać album idealny dla siebie - mam dla was trochę inny pomysł! Na samym początku nie inwestujcie jeszcze w album - to najdroższa część “wyprawki” do Project Life, a naprawdę da się bez niego żyć!


Zamiast wydawać pieniądze na album lepiej zastanówcie się nad koszulkami i formatem, w którym chcecie dokumentować wspomnienia!


JAKIE KOSZULKI WYBRAĆ?

Na rynku dostępne jest wiele różnych modeli koszulek - na scrapkowych półkach znajdziecie zarówno klasyczne koszulki na standardowe, prostokątne karty jak również ciekawe układy łączące na przykład karty kwadratowe i prostokątne w różnych rozmiarach.

Wybierając swoje pierwsze koszulki nie kombinujcie - proste układy z kieszonkami w formatach 3x4 cale i 6x4 cali pomogą wam zaoszczędzić czas podczas przygotowywania zdjęć do druku oraz sprawią, że kompozycja w albumie będzie dużo bardziej spójna.


Bardziej zwariowane koszulki świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie albumu i urozmaicenie waszych wpisów, bazę warto jednak wybierać prostą i spójną.

Przy okazji warto dodać, że profesjonalne koszulki do pocket scrapbookingu to coś, w co naprawdę warto zainwestować. Koszulki, które znajdziesz w scrapkach wykonane są z wysokiej jakości folii, która świetnie ochroni wasze zdjęcia i pamiątki przed kurzem, zabrudzeniami i upływem czasu. Tutaj nie warto oszczędzać!

JAK OZDABIAĆ ALBUM?

Oczywiście możecie postawić na plan minimum i koszulki uzupełniać tylko zdjęciami. Project Life to jednak coś więcej niż tradycyjny album na zdjęcia ponieważ obrazom towarzyszą tu słowa i różne kreatywne ozdoby - warto to wykorzystać!

Najprostszym sposobem na ozdabianie albumu jest kupienie zestawu kart, które są ze sobą zgrane kolorystycznie i tworzą spójne, cieszące oko kombinacje. Karty dostępne są w ogromnej ilości wzorów i kolorów - w czasie trwającej obecnie w scrapkach przedsprzedaży możecie zamówić swój wymarzony zestaw prosto z zagranicznych magazynów!


Wybierając karty dla siebie pamiętajcie, że duży zestaw core kit to nie jest jedyna opcja!


W scrapkach znajdziecie również mniejsze zestawy kart (value kit), które spokojnie starczą na kilka miesięcy uzupełniania albumu. Jeśli lubicie mieć różnorodne materiały w wielu wariantach możecie wybrać małe bloczki kart i dowolnie mieszać je ze sobą lub arkusze z nadrukowanymi kartami do samodzielnego wycięcia.

Dobrym pomysłem jest również kupienie … papierów do scrapbookingu i samodzielne przycinanie ich do formatu kieszonek w albumie. Bloczek papierów 15x15 cm pomoże wam stworzyć wiele pięknych, pasujących do siebie kart, a duże papiery 30x30 cm to na pewno najbardziej ekonomiczny wariant tworzenia swojego Project Life!

CO JESZCZE CI SIĘ PRZYDA?

Koszulki, karty i zdjęcia - to podstawa która pomoże wam stworzyć piękne albumy pełne wspomnień i uchwyconych codziennych chwil i emocji.

Jeśli dokumentowanie wspomnień wciągnie was na dobre możecie zacząć poszerzać swoją kolekcję przydasiów o dodatkowe naklejki, taśmy, alfabety, stemple i inne kreatywne dodatki i ozdoby - świat kreatywnych przydasiów właściwie nie ma końca, zajrzyjcie tylko na scrapkowe półki do działu Dodatki & Ozdoby!


W kolejnych wpisach na blogu podpowiemy jakie dodatki warto kupić i jak kreatywnie wykorzystać je w albumach. Porozmawiamy również o narzędziach, które ułatwiają dokumentowanie wspomnień i sprawiają, że uzupełnianie albumów staje się łatwe i przyjemne.

Jeśli macie jakieś pytania w temacie Project Life piszcie śmiało - zrobimy co w naszej mocy, aby przygoda z tworzeniem albumów i dokumentowaniem wspomnień była dla was jak najbardziej przyjemna!
Zapraszamy was do śledzenia wpisów na blogu, facebooku i Instagramie gdzie regularnie będą pojawiać się kreatywne inspiracje i pomysły na to, jak jeszcze ciekawiej prowadzić albumy i dokumentować codzienne wspomnienia!Miłego dnia :)
Kasia


PS. Zestaw kart Project 52 Fresh, prezentowany na blogu jest dostępny "od ręki"  :) TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)