Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

piątek, 28 kwietnia 2017

JAK OSZCZĘDZAĆ NA PROJECT LIFE - czyli Kasia Worqshop radzi :)


Chciałabyś zacząć swój album Project Life, ale przeraża cię trochę koszt całego przedsięwzięcia? Nie masz jeszcze żadnych materiałów, a oryginalny album, koszulki, karty i dodatki potrafią kosztować małą fortunę i po prostu cię na nie nie stać? Nie daj się zniechęcić - dokumentowanie wspomnień może być znacznie tańsze niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Musisz tylko podejść do zakupów z pomysłem i z odpowiednim planem!


marzec-project-life-worqshop-album3.jpg


Strona z mojego albumu, którą możesz zobaczyć wyżej powstała bez użycia żadnych kart z dużych zestawów do Project Life.
Zamiast nich wykorzystałam karty do samodzielnego wycięcia i kilka naklejek i die-cutsów, które miałam pod ręką.
Całość, wraz z koszulką i wywołaniem zdjęć nie kosztowała mnie więcej niż kilka złotych!


marzec-project-life-worqshop-album4.jpg


Na drugiej, wiosennej stronie w albumie również wykorzystałam samodzielnie wycięte karty, część z nich jest wycięta ze zwykłych papierów do scapbookingu, część to gotowe karty do wycinania.
Dodatki również pochodzą z mojej kolekcji naklejek i alfabetów - robiąc przydasiowe zakupy staram się inwestować w dodatki, które wiem, że wystarczą mi na długo :)

Przygotowałam dla ciebie kilka zakupowych porad - mam nadzieję, że uzupełnianie z nimi albumu będzie (tańszą!) przyjemnością!


shimelle-3.jpg


PRZEDSPRZEDAŻ
Kompletując swój zestaw do dokumentowania wspomnień zastanów się na początku czego tak naprawdę potrzebujesz. Być może core kit z wieloma kartami nie jest tym, co musisz mieć na początku. Może wystarczy ci mniejszy zestaw pasujących do siebie kart, które będziesz mogła łączyć z innymi materiałami?

Zaplanuj swoje zakupy i zamiast ograniczać się do tego, co jest akurat dostępne w sklepie skorzystaj z przedsprzedaży, na której możesz zamówić album, karty i dodatki, które NAPRAWDĘ ci się podobają i pasują do twojego pomysłu na album.
karty-PL-do-wycinania.jpg


GOTOWE KARTY DO WYCIĘCIA
Wiele firm ma w swojej ofercie papiery 30x30 cm zadrukowane z jednej strony w karty, które po wycięciu świetnie sprawdzą się przy uzupełnianiu albumów. Koszt takiego papieru to kilka złotych, a karty są przepiękne, niczym nie odbiegają od tych, które dostajesz w zestawach.
Jeśli brakuje ci w nich zaokrąglonych rogów, łatwo uzyskasz ten efekt sięgając po dziurkacz zaokrąglający narożniki.

Wycinanie takich kart to świetne rozwiązanie jeśli planujesz w albumie wpisy związane z jakąś konkretną okazją - na przykład wakacjami, campingiem albo świętami. Zamiast kupować cały zestaw kart dedykowany danej okazji rozejrzyj się za papierem, który pomoże uzupełnić ci wpis w albumie!


15x15-papiery.jpg

SAMODZIELNE ROBIENIE KART Z PAPIERÓW DO SCRAPOWANIA
Jeszcze tańszą opcją jest samodzielne robienie kart z papierów do scrapowania.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z dokumentowaniem wspomnień zaopatrz się w kilka neutralnych papierów z tej samej kolekcji lub bloczek 15x15 cm. Takie pasujące do siebie papiery świetnie posłużą ci jako baza do tworzenia kart. Możesz przyklejać na nich zdjęcia, dodawać opisy i ozdoby i samodzielnie tworzyć swoje karty. To świetna, kreatywna zabawa!


maja-i-nuo.jpg
DODATKI, KTÓRE POZWOLĄ CI ZAOSZCZĘDZIĆ
Dodatki do albumów to coś, co sprawia, że twoje wpisy stają się charakterystyczne i nabierają smaczku.

Jeśli jesteś fanką kolorowych nalepek i kropeczek typu enamel dots rozejrzyj się za tańszą alternatywą - spróbuj zabawy z preparatem Nuvo, który pozwala ci samodzielnie robić kropeczki przypominające enamel dotsy, zaopatrz się w kolorowe cekiny i duży zestaw naklejek, który będzie ci długo służył.

Jeśli lubisz graficzne elementy poszukaj zestawu stempli, który sprawi, że będziesz mogła sama tworzyć i ozdabiać karty, etykietki i miejsca na journaling.

simple-stories-naklejki.jpg


Do ozdabiania kart świetnie sprawdzają się również taśmy washi - za kilka złotych możesz kupić rolkę taśmy, która wystarczy ci na bardzo, bardzo długo!

Rusz głową, przejrzyj działy w sklepie do których nie zaglądasz na co dzień i szukaj pomysłów na oszczędności!

RZADSZE WPISY DO ALBUMU
Jeśli czujesz, że dokumentowanie wspomnień to mimo wszystko zbyt droga zabawa, ale chciałabyś prowadzić swój album zastanów się nad … robieniem wpisów trochę rzadziej! Może zamiast cotygodniowych rozkładówek będziesz robić je co miesiąc? Może zmienisz format albumu na mniejszy? To dobry kompromis, który pozwala cieszyć się wspomnieniami w albumie i nie wydawać zbyt wiele na dodatki i karty!

Jeśli masz swoje sposoby na oszczędności przy dokumentowaniu wspomnień podziel się nimi w komentarzach - z chęcią poczytamy!

Wykorzystane materiały:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)