Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

wtorek, 11 stycznia 2011

Graphic45 - Kartka - kieszonka z tagiem

KAROLA_SIGGIE


Dziś chciałabym zaprezentować kolejną wariację na temat nietypowej kartki oraz kolejną inspirację kolekcją Once Upon A Springtime marki Graphic 45.
Dzisiejsza kartka to kieszonka z ozdobionym frontem, do której wsuwamy tag z życzeniami - niesamowicie prosta w wykonaniu, (możemy jako bazy użyć koperty), a jednocześnie efektowna. Uprzedzę ewentualne pytania: nie, nie mieści się do standardowej koperty - tę warto wykonać samodzielnie, a może nawet warto dorobić do niej pudełko, lub opakować fantazyjnie kartkę w celofan? Wybór należy do Was, a teraz wrócimy do kartki:


Ozdobiłam wyłącznie front kieszonki, lecz możemy ozdabiać także tył, jak również tagowi, na którym wypiszemy życzenia - nadać tego samego stylu co front karteczki. Do stworzenia warstwowego tła użyłam papieru Graphic45 - Once Upon a Springtime - Once Upon a Springtime (lewa strona) oraz niedostępnego już w sklepie Woodland Fantasy (ktoś na pewno miał farta i zakupił ten papier!), z którego to papieru pozyskałam także piękną grafikę pocztówki, która gra tutaj główną rolę :)


 Wszystkie większe elementy na kartkach staram się przyklejać za pomocą Dwustronnej taśmy klejącej, dzięki temu mam pewność, że mokry klej nie pomarszczy lub powygina papieru - praca zawsze jest czysta, bez zbędnego bałaganu i suszenia. Aby nadać trochę trójwymiaru zastosowałam 3D samoprzylepne gąbeczki dystansowe, którymi podkleiłam wycięte z papieru kwiatki i gałązki. Ponieważ bardzo lubię drobne detale - pod kwiatek dokleiłam kilka listków wyciętych za pomocą dziurkacza - Martha Stewart - Frond Branch - gałązka.

Elementy "z szuflady" to trochę białego sznurka i guziki w stylu vintage dopełniły całości.
Mam nadzieję, że solenizantka, która otrzyma tę kartkę będzie cieszyła się tak bardzo jak ja kiedy pracuję z kolekcją Once Upon A Springtime marki Graphic 45, jest naprawdę urocza, oraz uniwersalna - nie tylko dla fanek pasteli i słodkości. Gorąco polecam! :)

Karola

Materiały pochodzące ze sklepu, użyte przez Karolę to:


1 komentarz:

mamami pisze...

Dziękuję za inspirację. Tutaj można zobaczyć moją wersję takiej karteczki :)
http://scrapownia-mamami.blogspot.com/2011/01/na-chrzciny.html

Pozdrawiam.

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)