Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

czwartek, 17 stycznia 2013

Tydzień Inspiracji - Dzień Babci i Dziadka - odsłona 2


Witajcie :)
W dniu dzisiejszym przyszła moja kolej na podzielenie się z Wami moim pomysłem na scrapowe upominki z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
Do tematu podeszłam dość tradycyjnie :) Stworzyłam dwie prawie bliźniacze kartki - skromne, delikatne, stonowane - jak na kartki dla starszych ludzi przystało.
Uznałam, że nie ma tu miejsca na ekstrawagancje, szalone kolory i dużą ilość dodatków.
Chociaż wybór kolekcji, która stanowi bazę owych kartek może się Wam wydać zaskakujący - Color Conspiracy "DailyKate". 


Nie jest to jakoś szczególnie nostalgiczna czy vintage'owa kolekcja :) Postanowiłam jednak wykorzystać jej świeżość i uniwersalność - przy odpowiednim doborze dodatków można bowiem całkiem łatwo zmieniać jej oblicze :)
Tym razem postanowiłam na przybrudzone brzegi, sporą ilość beżu i delikatny materiałowy biały kwiat.
W ten sposób złagodziłam charakter kolekcji, a kartki nabrały bardziej szlachetnego wyglądu :) 


Niewielkim, a jednak istotnym dodatkiem okazała się bawełniana taśma Prima. W kolorze beżowym, delikatna, przypominająca naturalny len. To też takie delikatne nawiązanie do tradycji.


Wspomniany już materiałowy kwiatek to moim zdaniem kwintesencja elegancji w takim właśnie "babciowym" wydaniu. Koronkowe haftowane wykończenie, perełka w środku - to klimaty zdecydowanie pasujące do mojej babci lepiej niż najbardziej eleganckie papierowe róże :) 


Aby ożywić nieco kolorystykę obu kartek dodałam trochę żółtych perełek w płynie. Ładnie współgrają z kolorami kolekcji DailyKate, a jednocześnie podkreślają elegancję beżu :) Nie mogło też zabraknąć lekkich cieniowań i przeszyć. Lubię kiedy moje kartki "żyją", są w jakiś sposób unikalne i niepowtarzalne. Dlatego zawsze staram się dodać takie własnoręcznie wykonane szczegóły, których nie da się zastąpić stemplami, cięciem od linijki czy wykrojnikami. 


Moi dziadkowie mieszkają w Trójmieście, więc kartki będę wręczać osobiście. Dzięki temu mogłam sobie pozwolić na bardziej przestrzenne elementy - bez obawy czy nie ulegną uszkodzeniu na poczcie.

Jak się Wam podoba kolekcja "DailyKate" w takiej bardziej nostalgicznej odsłonie?
Anai

Lista użytych materiałów:

Przypominamy o naszej zabawie. Pokażcie nam swoje prace wykonane dla Babć i Dziadków. Do wygrania bon upominkowy do sklepu scrapki.pl :)

 

2 komentarze:

Kala pisze...

są przepiękne ;) Twoi dziadkowie na pewno będą zachwycenie ;)

Olka pisze...

Piękne i dystyngowane :)

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)