Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

sobota, 16 stycznia 2016

PL Ambasador - zestawy kart do Project Life

Hej Kochani! Przyłączam się do noworocznych powitań na blogu - a przy okazji - po raz pierwszy witam się oficjalnie tutaj z Wami! Bardzo się cieszę z faktu, że w ciągu najbliższych miesięcy będę mogła opowiedzieć Wam co nieco o mojej ulubionej formie scrapbookingu jaką jest Project Life!

  
Project Life (lub inaczej pocket scrapbooking) to system, który pozwala nam na dokumentowanie wspomnień w specjalnych albumach, do których wpinamy koszulki z kieszonkami - idealne miejsce na zdjęcia, zapiski i pamiątki.
 
  
Za co tak bardzo lubię akurat tę formę scrapbookingu? Zajmuje niewiele czasu, pozwala dokumentować wspomnienia w chronologicznej kolejności, koszulki naprawdę chronią zdjęcia, a ilość dodatków, które gromadzimy do prowadzenia albumu łatwo utrzymać pod kontrolą. Na początek przyda się album i dopasowane do niego koszulki, a rzeczą, która zdecydowanie ułatwia i przyspiesza proces tworzenia wpisów jest specjalny zestaw kart - core kit - i na nim się dzisiaj skupimy.
 

Moje ulubione karty pochodzą z zestawów Becky Higgins – wszystkie możecie obejrzeć na stronie internetowej, a swoje ulubione zamówić w trwającej właśnie w sklepie przedsprzedaży. Obecnie na rynku znajdziecie mnóstwo wzorów kart - jest coś dla romantycznych dusz, dla minimalistów i dla osób lubiących kolorowe, zwariowane grafiki. Poza dużymi zestawami kart - core kit - projektanci wypuszczają również mini kity oraz edycje specjalne- świąteczne, wakacyjne lub zaprojektowane z myślą o dzieciach.

Zestawy kart to świetna inwestycja, jeśli zależy Wam na spójnym, estetycznym i wizualnie jednolitym albumie. Decydując się na taki zestaw już na starcie macie pewność, że wszystkie kolory i wzory idealnie ze sobą współgrają i tworzą miłe dla oka zestawienia.

 
Bardzo często pytacie o to, co dokładnie znajdziecie w zestawie kart. Czy wszystkie wzory są takie same? Ile tych kart jest? Na jak długo starczą? Dzisiaj zajmiemy się odpowiedziami, a wszystko pokażę Wam na przykładzie zestawu, z którym zamierzam pracować w tym roku. Wybrałam dla siebie zestaw "INSPIRE", który cudnie łączy akwarelowe klimaty, pastele i elementy hand letteringu!


Ile kart znajduje się w zestawach core kit?
Każdy zestaw to kilkaset dwustronnie zadrukowanych kart w dwóch wielkościach (ok. 7,5x10 cm oraz 10x15 cm). W zestawie, który pokazuję na filmie, znajduje się 616 kart - dostajecie 508 sztuk małych kart i 108 sztuk większych. Grafiki na kartach ułożone są zarówno w pionie jak i w poziomie - dzięki temu można wykorzystać je w różnych rozkładach koszulek.

Na jak długo starczy taki zestaw kart?
Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Zależy to od tego, czy zamierzacie wykorzystywać karty dwustronnie oraz jak dużo zdjęć umieszczacie w swoich wpisach. Producent obiecuje, że 616 kart powinno wystarczyć do wypełnienia dużego albumu (30x30cm).

Czy wszystkie wzory kart są takie same?
Oczywiście nie! Karty powtarzają się po kilka razy. Dzięki temu mamy szansę wykorzystać wzory z obu stron kart w różnych miejscach albumu, wrócić do ulubionych kart, lub... kupić zestaw na spółkę z koleżanką i podzielić się powtarzającymi się kartami. Wszystkie wzory kart możecie podejrzeć na stronie producenta (klikając wybrany zestaw, a następnie pomarańczowy napis "click here" z prawej strony zdjęcia).

Co znajduje się na kartach?
Zestawy kart diametralnie różnią się oprawą graficzną i stylistyką, ale ich rdzeń pozostaje podobny. W każdym zestawie znajdziecie tak zwane journaling cards - czyli karty z kratką lub liniami, na których można notować i zapisywać wspomnienia oraz filler cards, na których znajdują się ilustracje, cytaty i grafiki. Każdy zestaw posiada również karty idealne do stworzenia gotowej kompozycji na stronę tytułową albumu.

 
Napiszcie koniecznie czy korzystacie z zestawów kart, a jeśli tak, to które z nich są Waszymi ulubionymi! A może zamówiliście jakiś zestaw w przedsprzedaży? Przypominamy - jeśli chccielibyście zamówić inny zestaw niż te aktualnie widoczne w sklepie - po prostu napiszcie maila na przedsprzedaz@scrapki.pl.
Pochwalcie się, co wybraliście dla siebie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)