Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

środa, 11 maja 2011

Shadow box - czyli przestrzenna forma w scrapowaniu

TUSIA_SIGGIE

Na pewno wiele z Was spotkało się z czymś takim, jak shadow box. Jest to nic innego jak przestrzenna forma scrapowania - zazwyczaj wykonana na bazie pudełka albo bardzo głębokiej ramki. Mistrz Tim Holtz postanowił ułatwić nam poszukiwania odpowiedniej bazy do stworzenia własnego shadow boxa i zaprojektował pudełka Configurations - w kilku różnych rozmiarach. Co jest dla tych pudełek charakterystyczne, to ich forma. Składają się z wielu różnych pomniejszych pudełeczek, które można ułożyć w wiele różnych konfiguracji (stąd nazwa "configurations"). Dziś chciałabym Wam pokazać, jak zagospodarowałam jedno z takich pudełek .Lubię klimaty Shabby Chic i dlatego całe pudełko jest wyklejone papierami z serii Conservatory firmy 7gypsies. Każde pudełeczko oklejałam osobno - jeśli tylko będę chciała, mogę wyjąć wszystkie pudełka i ustawić w innym ułożeniu. Takim shadow boxem trudniej się znudzić :)Ozdobne tekturowe motylki, literki i jajeczko to części składowe Chipbox z kolekcji Fauna&Flora - dodatkowo niezwykle ozdobne jest pudełko, które także zamierzam kiedyś wykorzystać :) Jeden z kwiatków to moja własna produkcja. Potrzebne było trochę gazety, jeden ćwiek do złapania po środku i brokat w płynie.


Która z kobiet nie lubi kwiatów - ja je uwielbiam. I choć część moich prac nie ma z klimatami kwiatowymi nic wspólnego, to jednak lubię też tworzyć romantyczne, bardzo kobiece prace. Przepiękne połączenie turkusu, zieleni i fioletu zawsze mnie zachwyca. Tu użyłam miękkich i miłych w dotyku listków 7gypsies. Stanowią piękne uzupełnienie kwiatów Prima.


Niektóre pudełeczka ozdobiłam tylko w głębi - a to dlatego, żeby móc coś w nich postawić i móc takie stojące elementy wymieniać.

Shadow box jest dość pracochłonnym projektem, ale za to bardzo wdzięcznym :)

A oto użyte przeze mnie materiały, dostępne w sklepie scrapki.pl:

4 komentarze:

Viol pisze...

OJJJ Musiałaś się nieźle napracować z tym pudełkiem:) ale efekt muszę przyznać cudowny!!!:)

cat lacigale pisze...

Wow ! Amazing work.

Bajjka pisze...

aaach, cudnie je przyozdobiłaś!!!! delikatny styl i mnóstwo szczególików. można byłoby je oglądać w nieskończoność :)

Ayeeda pisze...

Cudowny!!! Marzę o zrobieniu czegoś takiego, ale nie mam odwagi:)

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)