Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

piątek, 20 stycznia 2012

Jak One Scrapują - gesso


Witam w pierwszym w tym roku odcinku Jak One Scrapują. Zmiana formuły powoduje, że dziś zobaczycie na blogu tylko moją pracę, ale też tu na blogu pojawi się mój sposób na scrapowanie - nie będziecie musiały odwiedzać poszczególnych blogów, by popatrzeć na nasze mikrokursiki albo scrapowe triki.

Dziś chciałabym Wam pokazać tag, do którego samodzielnie zrobiłam tło.


Bazą jest biały papier wizytówkowy, który "pokolorowałam" glimmer mistami, a wzór po lewej stronie uzyskałam dzięki gesso i masce Tattered Angels.


Użyłam też pięknych Resist Canvas od Primy (ptaszek), którego także pokolorowałam mistami.Kawałeczek mojego scrapowego warsztatu, którym dziś chciałabym się z Wami podzielić, to jak wykorzystać gesso i maskę do uzyskania ciekawego efektu. Najpierw wycięłam sobie z papieru wizytówkowego tag.


Wybieram sobie maskę, której chcę użyć i kładę ją w wybranym miejscu.


Przytrzymując maskę nakładam szerokim pędzlem gesso.


Następnie suszę i mogę już przystępować do nakładania kolorów. W moim przypadku wykorzystałam Chalk Glimmer Misty w kolorach Seven Seas, Astrids i Mauvelous. W zależności od tego, czy po naniesieniu mistów będziecie ścierać np. papierowym ręczniczkiem kolor z gesso, czy też nie, uzyskacie inny efekt. Polecam eksperymenty :)

Mam nadzieję, że zachęciłam Was trochę do wypróbowania tej techniki :)
Tusia

A oto wykorzystane materiały:

2 komentarze:

barbaratoja pisze...

Ja jestem laikiem, ale wpadam tu niezmiennie, by podziwiać końcowe efekty Waszych działań.

Ayeeda pisze...

Świetny tag:) Idę eksperymentować:)

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)