Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

piątek, 2 listopada 2012

Out of Print - art journal

ANAI_SIGGIE

Dziś chciałabym Wam zaprezentować wpis do art-journala, który poczyniłam niedawno. Tym razem trochę mnie mediowy, a bardziej kolażowy. Postanowiłam wykorzystać różne skrawki papierów w celu stworzenia swoistej faktury tła. A przewodnią ozdobą są kwiaty wycięte z papieru "Reprint" firmy Basic Grey.
Kolekcja "Out of print" moim zdaniem świetnie się nadaje do takiego kolażowego scrapowania właśnie. Duże nagromadzenie wzorów może nieco przytłaczać, ale kiedy umiejętnie je ze sobą połączymy, wykorzystując też papiery w jednolitych kolorach, to powstają całkiem nowe i smakowite efekty


Chciałam aby moja praca była lekko szalona, różnorodna, a jednocześnie optymistyczna i dodająca sił. Kluczem do sukcesu okazało się pozytywne zielone tło, a na nim układane warstwowo elementy wycięte z różnych papierów.


Wspomniane już specyficzne kolażowe kwiaty podkreśliłam dodatkowo zaznaczając ich brzegi brokatem. Dzięki temu pięknie się mienią i przyciągają wzrok. Użyłam tu drobniutkiego brokatu sypkiego, który pokryłam wzór namalowany klejem magic. Dzięki temu krawędzie są lekko wypukłe i gęściej pokryte brokatem niż przy gotowych klejach z brokatem.W mojej pracy nie mogło też zabraknąć różnych literowych naklejek oraz odrobiny mediów. W tym przypadku tuszy Distress Stain naniesionych na częściowo lakierowany papier z kolekcji "Mistables".
Aby nadać pracy więcej głębi - wszelkie naklejane elementy obrysowałam czarną kredką, a następnie lekko rozmazałam. W ten sposób podkreśliłam krawędzie i stworzyłam dodatkowe "cienie".Oczywiście musiałam dorzucić garść dodatków z innych kolekcji - ot dla urozmaicenia. W tym celu dodatki z 7 Dots Studio zawsze sprawdzają się idealnie :D Bardzo lubię ich uniwersalność.Jak podoba się Wam taki bogaty w kolory wpis? Czy wzbudził w Was ciepłe i pozytywne odczucia?

Anai

A oto użyte produkty:

1 komentarz:

angel pisze...

wspaniały wpis:)

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)