Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

piątek, 12 kwietnia 2013

Słodki Tydzień Inspiracji - odsłona 1

Witajcie Kochani,
wiecie, że dzisiaj jest Dzień Czekolady? Wprawdzie zdaje się, że to Święto wypada także w paru innych momentach w roku, ale trudno się dziwić, okazji do uczczenia czekolady nigdy za wiele ;) W każdym razie z tej okazji my na naszym blogu postanowiłyśmy dziś właśnie rozpocząć Słodki Tydzień Inspiracji :) Zaserwujemy Wam przez najbliższe dni olbrzymią dawkę słodkości – i poprosimy Was o to samo. Czekamy na Wasze prace, których tematem lub inspiracją będą... słodycze :) Najbardziej apetyczne, pomysłowe i działające na nasz zmysł smaku prace nagrodzimy zestawami produktów ze sklepu scrapki.pl (pierwszą nagrodą będzie zestaw papierów i dodatków o wartości prawie 60zł, drugą i trzecią - zestawy papierów). A zatem - niech to będzie najbardziej kaloryczny tydzień w historii tego bloga – i najmilszy, bo nie trzeba będzie po nim przechodzić na dietę ;) Słodkie scrapowanie czas zacząć!


Czy wiecie że...?
Podobno czekolada znana jest od 3 tysięcy lat, początkowo była spożywana w postaci płynnej z dodatkiem chili i uważana za napój bogów. Mogli ją pić królowie, arystokraci bądź uczestnicy obrzędów religijnych. Zastępowała także dzisiejszego szampana podczas uroczystości zaręczynowych. Czekoladowy rytuał zapoczątkowali Olmekowie, a prawdziwy kult czekolady rozwinęli Majowie, potrafili nawet przyrządzić czekoladę z pianką.
Najbardziej popularna czekolada w tabliczkach jest znana od 1839 roku - pierwsza tabliczka powstała w Niemczech.
Jestem ciekawa, jaką Wy czekoladę preferujecie? Płynną czy może podzielną w tabliczkach? Ja osobiście wolę w tabliczkach. Płynną spożywam rzadko, ale jak już się na nią pokuszę, to tylko na taką prawdziwą, gęstą i ciepłą. To, co niektórzy nazywają płynną czekoladą, jest dla mnie zwyczajnym kakao z mlekiem :).
A oto moja czekoladowa inspiracja (w roli głównej czekoladka z jednej moich ulubionych czekoladowych firm).Życzę słodkiego dnia :)
Zielonooka  

Oto użyte materiały ze sklepu scrapki.pl:

Mniaaaam :) Ale czekoladowo się zrobiło. A na Wasze słodkie inspiracje czekamy do 18 kwietnia do północy. Poniżej możliwość wklejania linków przez inlinkz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)