Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

sobota, 22 marca 2014

Parawanik inspirowany Enczą :)
Jakiś czas temu, gdy nasza koleżanka z DT Encza zaprezentowała na naszym scrapkowym blogu uroczy ramko-parawanik przygotowany z cudownych papierów Maja Design, pomyślałam sobie, że to całkiem fajny pomysł na wykonanie takiego rodzinnego "portretu" :)
Zaletą tego rozwiązania jest to, że parawanik można po prostu postawić na półce, podczas gdy scrapa trzeba jednak jakoś oprawić, albo umieścić w albumie.

Inspirację tę wykorzystałam w parawaniku dla mojej mamy. Jest tu trochę inny klimat - bardziej łobuzerski, trochę chłopięcy, choć nie brak tu i kobiecych elementów. Zdjęcia z miłego rodzinnego spotkania sprzed kilku lat i moi najbardziej ulubieni młodzieńcy - tu koniecznie musiałam użyć papierów bliskich mojemu sercu. A zatem w ruch poszła kolekcja "Illumination".

Jako tło posłużył mi grubszy papier w ciepłym "kraftowym" odcieniu brązu. Podobny efekt uzyskałam na tekturowych chipboardach - delikatnie wytuszowałam ich brzegi tuszem Distress "Vintage Photo", a następnie pokryłam je delikatną Glimmer Glaze w beżowo-złotawym odcieniu "Champagne".


Oprócz kolekcji "Illumination"wykorzystałam też trochę innych dodatków - staram się zawsze łączyć różne elementy, dodawać ciekawe akcenty, wykorzystywać media. A wszystko po to, aby praca nabrała nieco "życia" - była ciekawsza, mniej przewidywalna, bardziej moja :) Jak widać nawet w przypadku moich własnych kolekcji stosuję tę zasadę :)
Stąd na przykład ćwiek z kolekcji "Chalk Studio 2", różyczki własnoręcznie zwinięte z masy clay Martha Stewart, drewniane motylki pokryte kilkoma warstwami przenikających się mediów. Pojawiają się też metalowe podkładki i akrylowe kaboszony. A do tego chlapnięcia, przetarcia i małe kropeczki farby akrylowej.Zwróćcie też uwagę na kokardy z gniecionej wstążki, która pojawiła się niedawno u nas w sklepie. Wstążka jest szeroka, łatwo daje się gnieść i barwić mediami, a dodatkowo dzięki drucikom na jej brzegach można ją bardzo łatwo układać i formować. Zakupiłam ją już w różnych kolorach, więc spodziewajcie się kokardowego szaleństwa :DMam ogromną frajdę przy pracy z tą kolekcją :) A parawanik zdecydowanie jest pomysłem do wykorzystania jeszcze w przyszłości :)
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanego wiosennego weekendu!
Anai

Lista użytych materiałów:

2 komentarze:

Tina J pisze...

swietny parawanik :)

Dorota_mk pisze...

przepiękny :)

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)