Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

           

poniedziałek, 2 listopada 2015

Believe in Magic

Witajcie kochani :) 
Aż trudno uwierzyć, że to już listopad! Nie będę jednak ukrywać - trochę mam słabość do jesieni... to właśnie jesienne chłodne wieczory najbardziej zachęcają do spędzania wieczorów w domu i scrapowych czy mediowych eksperymentów :)
Tym razem postanowiłam połączyć jedno i drugie... Gdyby z poniższego scrapa usunąć media, to byłby bardzo clean&simple. Kompozycja jest naprawdę prosta, dodatków niewiele. Nie jest nawet jakoś specjalnie przestrzenny. A jednak - media sprawiają, że dzieje się dużo, a praca wygląda oryginalnie.


Na początek sięgnęłam po ciemno-szary papier z kolekcji "Najlepsze życzenia" Galerii Papieru. Wiedziałam, że papier będzie musiał znieść dużą porcję mediów, więc na początek pokryłam go bezbarwnym gesso, żeby troszkę go zabezpieczyć i usztywnić. Następnie zabawiłam się w rozmazywanie białego gesso - wałek malarski, szpachelka, palce - każde narzędzie się przyda :) 
 


Kolejny etap to mgiełki. Potraktowałam je jak akwarele - mieszając z dużą ilością wody. Głównie mgiełki Lindy's Stamp Gang, a także dwa różowe odcienie płynnych tuszów Dylusions. Dzięki mieszaniu z wodą kolory są nieco mniej intensywne, a na tle tworzą się interesujące plamy i zacieki. 
 


Kolejny etap to dodanie wzorów za pomocą masek i pasty strukturalnej. Ja od dłuższego czasu zachwycona jestem tą od Primy. Pasty strukturalne mają różne właściwości i najczęściej są białe. Pasta Primy również jest biała, ale nałożona na kolorowe media częściowo wchłania kolor, co pozwala n tworzenie naprawdę fajnych efektów. 
Media Primy nie są co prawda dostępne w stałej ofercie naszego sklepu, ale możecie je zamówić przy każdej przedsprzedaży :) A wiem, że kolejna (ostatnia w tym roku!) rozpocznie się lada dzień :) 
Podczas przedsprzedaży możecie też zamawiać mgiełki - wybrane przez siebie kolory. To idealna okazja, żeby uzupełnić swoje zapasy :) 
 

Uwielbiam mediowe eksperymenty i magię tworzenia czegoś całkowicie nowego - po swojemu. Wiem, że media onieśmielają wiele osób... ale uwierzcie - to bardzo wciągająca zabawa :D

Miłego tygodnia!
Anai

Wykorzystane produkty:

1 komentarz:

Maja pisze...

Przepiękny :)

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)