Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Victoria Gardens - ramka

ANAI_SIGGIE

Kilka miesięcy temu kupiłam na allegro trochę używanych ramek z myślą o ich ozdobieniu. Ramki były głównie złote (a musicie mi wierzyć, że nie jestem raczej typem kobiety, która ustraja mieszkanie złotymi ramkami), ale miały ciekawe kształty, żłobienia itp.
Jedna z tych ramek doczekała się właśnie na swą kolej, a pomogła jej w tym wybitnie kolekcja "Victoria Gardens", która niedawno trafiła w moje ręce.


Ramka nie dość, że w kolorze złota, to jeszcze z jakiegoś sztucznego tworzywa... Lekko ją zmatowiłam papierem ściernym, pokryłam dwoma warstwami gesso, a następnie pomalowałam białą akrylową farbką (taką z paint dabbera, ale dla wygody pędzlem). Jeśli się przypatrzycie możecie zauważyć lekkie zażółcenia - to defekt, który powstał w miejscach gdzie prawdopodobnie zbyt intensywnie ścierałam powierzchnię... Tworzywo jak widać potrafi sprawiać przykre niespodzianki, które niestety nie znikają nawet po pokryciu kilkoma warstwami farby. Uznałam jednak, że ten mały (d)efekt nadaje ramce lekko postarzonego wyglądu i charakteru


Jak widać usunęłam z ramki szybkę, dzięki czemu mogłam kolejne warstwy podklejać kosteczkami 3d. Bardzo lubię taki efekt, gdy obrazek wychodzi z tłaNaklejki, które wykorzystałam do ozdobienia białej ramki również podkleiłam kosteczkami 3d. Są one dość sztywne i w ten sposób ładnie utrzymują swój kształt. Dopasowywanie ich do zagłębienia w ramce nie miałoby sensu


To kolekcja zdecydowanie bardziej pasuje mi do brzegów bielonych farbką akrylową niż mojego standardowego tuszowania "na brudno". Podoba mi się mnogość wzorów, kolorów, elementów. "victoria Gardens" jest wręcz stworzona do takich ozdobnych wielowarstwowych prac.


Oprócz papierów i naklejek wykorzystałam także arkusz z elementami do wycinania "Journaling Cards" oraz różę wyciętą z arkusza "Rose".
Muszę przyznać, że choć do tej pory papiery Echo Park nie trafiały jakoś do mojego serca, to jestem pozytywnie zaskoczona Kolekcja nie ma wielu dodatków, ale duża ilość papierów w wielu wzorach i bogatej gamie kolorystycznej pozwala na stworzenie ciekawych kompozycji niewielkim kosztem. Jeśli nie mieliście do tej pory okazji przetestować tych papierów, to zdecydowanie polecam.

Anai

A oto użyte przez Anai materiały:

4 komentarze:

scraperka pisze...

wspaniała ramka:)))))))

cat lacigale pisze...

awesome !

makola pisze...

Piękna rameczka! ;) Urocze papiery!

finnabair pisze...

świetnie wyszło - warto było się z tym złotkiem pomęczyć :)

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)