Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

wtorek, 31 stycznia 2012

Simple Stories - kartka "Life is good!"

ANAI_SIGGIE 

Dzisiejsza moja praca, to kartka, która powstała przy okazji bardzo inspirującego wyzwania na portalu „Scrapujące Polki” – kartka z pozytywnym przesłaniem. 

A jeśli chodzi o pozytywne przesłania to kolekcja „Year-o-graphy” firmy Simple Stories jest po prostu wymarzona! Jestem zachwycona kolorystyką tej kolekcji, cudownymi szczególikami, przetarciami itp. Myślę, że pozwala ona na tworzenie przeróżnych twórczych kombinacji, a dzięki dużej ilości papierów z elementami, które można wycinać (karty bingo, kalendarz, kółka itp.) nie wymaga już zbyt wielu dodatków.  Wiele razy wspominałam Wam, że lubię łączyć i mieszać różne kolekcje, ale w tym przypadku praktycznie wszystkie materiały (poza mediami, materiałową taśmą i guzikami) pochodzą z tej kolekcji. A mimo tego wydaje mi się, że kartka nie jest monotonna i nudna. Wręcz przeciwnie – dzięki ciekawej kolorystyce i pozytywnym napisom wręcz wibruje pozytywną energią. 


Oczywiście nie mogłam się powstrzymać od odrobiny mediowania. Głównie są to lekko postarzone brzegi, przybrudzone tuszem „Walnut Stain”, niewielka ilość brokatu i powtarzające się chyba w każdej mojej pracy kropeczki wykonane Liquid Pearls. Jednak aby nadać kartce jeszcze bardziej zadziornego charakteru wykorzystałam również transfer :) Chodzi oczywiście o materiałową tasiemkę, na która za pomocą Matte Medium przeniosłam kropkowaną stronę papieru „Live Life 24-7”. Mogłabym oczywiście użyć na kartce po prostu wywiniętego paska papieru, ale wtedy efekt nie byłby tak cudownie przecierany i wyrazisty. Guziki Cosmo Cricket idealnie pasowały mi kolorystycznie do tej kompozycji, a dzięki zastosowaniu dwóch różnych wielkości i przekrzywieniu transferowanej taśmy – kartka zyskała na dynamiczności :) A jeszcze te cudne napisy na papierowych elementach i naklejkach! Ta kolekcja idealnie nadaje się do dodawania bliskim energii, natchnienia i motywacji :) 


Kropką nad „i” jest tutaj kółeczko z napisem „Life is good!” wycięte z papieru „Life Snippets”. Do wycinania użyłam kółek Spellbinders , a dla dodania kontrastu ozdobiłam brzeg moim absolutnie ulubionym cynamonowym brokatem w kleju, a kółeczko podkleiłam pasującym rozmiarem turkusowym kółkiem z falbanką (również wykrojnik Spellbinders). Jak się Wam podoba takie pozytywne przesłanie na kartce? Czy czujecie się zmotywowani do działania? :)

Anai

A oto użyte materiały:

2 komentarze:

Asia pisze...

Piękna, pełna cudownych barw karteczka!:)

caro78-Pysia pisze...

Fantastyczna kartka :)

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)