Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

piątek, 29 stycznia 2016

Dziewczęcy albumik


Hej!
Jaki jest Wasz ulubiony rodzaj prac? Osobiście muszę przyznać, że chyba najbardziej wdzięczne są dla mnie prace dziecięce. :) Są takie słodkie, niewinne i pełne uroku. A w dodatku wszystkie papiery i dodatki są takie cudne, że nie mogę od nich oderwać wzroku (a czasem aż żal mi ich pociąć :D).
Tak więc gdy tylko zobaczyłam kolekcję Echo Park - "Bundle of Joy" wiedziałam, że muszę coś z niej stworzyć! ;)
  

I tak oto powstał słodki, dziewczęcy album. ;) Jako bazy użyłam białej bazy albumowej ze Scrapińca. Główną ozdobę okładki stanowią kwiatuszki Sweetheart oraz kokarda ze wstążki, którą urozmaiciłam kokardą z białego woskowanego sznurka oraz zawieszką w kształcie kotwicy. ;)
  

A w środku cała feeria barw dzięki papierom z kolekcjom "Bundle of Joy" i "Jak we śnie" Galerii Papieru. :)
  

Zastanawiałam się jak ozdobić album nie mając wklejonych zdjęć. Postanowiłam przykleić tekturki (m. in. ze Scrapińca, z mojej ulubionej kolekcji Brush Art) w taki sposób, aby swobodnie można było pod nimi umieścić zdjęcia, tzn. każdą z tekturek umocowałam dosłownie kroplą Magica tylko z jednej strony. W ten sposób trzymają się mocno stron, a po włożeniu zdjęć uczynią całość spójną, tak jakby album był robiony pod konkretne fotografie. ;) Do tego wszystkiego dodałam jeszcze trochę złotych naklejek MAMBI oraz z kolekcji "I Am" Simple Stories. :)
  
Uściski! :*
Nats
  
Wykorzystane produkty:

3 komentarze:

Pauloszka pisze...

…Witam, jak Pani ''obrabia'' kartki? Chodzi mi o to w jaki sposób udaje się Pani umieszczać kartki na gotowym albumie? Czy robi Pani dziurki w kartkach, przykleja Pani na bazę a następnie wyciąga Pani tą sprężynę mocującą bazę i umieszcza ją z powrotem? Mam nadzieję że zrozumiała Pani o co mi chodzi :)…

nats pisze...

Tak, zrozumiałam. :) Całą bazę rozbieram na części pierwsze delikatnie rozginając sprężynę. Później naklejam papiery najpierw z jednej strony każdej karty bazy, wycinam zwykłym dziurkaczem biurowym dziurki, a następnie naklejam papiery z drugiej strony i znów wycinam dziurki. I tak postępuje z każdą stroną. :) Po skończeniu ozdabiania układam wszystko znów na sprężynie i delikatnie ją zaginam. ;) Mam nadzieję, że udało mi się pomòc. :)

nats pisze...

Warto jeszcze brzegi każdej karty przetrzeć papierem ściernym o drobnej gradacji - wyglądają wtedy jakby były bardziej "wtopione" w bazę. :) Tuszowanie jest oczywiście opcjonalnie. :)

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)