Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

poniedziałek, 1 lutego 2016

Teksturalne eksperymenty JaMajki

Witajcie!
Dziś chciałam Wam przybliżyć  moje trzy sposoby spośród kilku, które lubię, na stworzenie na pracach niepowtarzalnej faktury. Na zdjęciach zobaczycie także, jak wygląda na tych fakturach kolor z mgiełek i stemplowanie.
Dwa z tych sposobów są jednoskładnikowe – to znaczy, że nie potrzebujecie już żadnych innych preparatów, aby uzyskać zmianę na powierzchni pracy, zaś ostatni  sposób wymaga wykorzystania dwóch składników.

Sposób  pierwszy: pasta pękająca.
Czyli po prostu stary, dobry crackle. Tym razem w wykonaniu pasty strukturalnej white crackle Prima Marketing z linii Finnabair. Pasta została nałożona na warstwę gesso i wyschła sama. Nie podgrzewam tej pasty, gdyż kiedy wyschnie naturalnie, spękania są ładniejsze i głębsze. Na zdjęciu możecie zobaczyć pastę zabarwioną mgiełką, jak widać pęknięcia wciągają kolor, co je uwydatnia i podkreśla. Kocham ten efekt, a samą pastę jadłabym łyżkami :)Sposób drugi: pasta snowtex.
W założeniu pasta ma imitować śnieg, ale dla mnie jest najlepszą imitacją stiuku czy też surowej ściany. Powierzchnia jej jest ziarnista i porowata. Po wyschnięciu (około 2-3 godziny) staje się twarda i nie osypuje się. Na tej pracy podgrzałam pastę nagrzewnicą, co wcale jej nie zaszkodziło, wyschła szybko i nie pofalowała powierzchni pod spodem. Na zdjęciu widać, jak wspaniale absorbuje kolor i podkreśla go – kolor jest wyraźniejszy niż na samym papierze, zaś mgiełka podkreśla też fakturę samej pasty.
 


Sposób trzeci: pasta strukturalna + puder do embossingu.
Dorotka wykorzystywała w tym celu medium żelowe, ja zaś sypię puder do embossingu  na mokrą pastę strukturalną nałożoną przez maskę. Całość podgrzewam, uwaga, bo powierzchnia zaczyna bąblować i nie jest zupełnie gładka. Wykorzystuję puder biały lub przezroczysty, bo podkreślam samą fakturę, ale oczywiście mile widziany jest tu każdy kolor.
 


Połączenie tych trzech sposobów możecie zobaczyć na gotowej pracy. Nie przeszkadza to również, jeśli wykorzystacie tylko jeden z  tych sposobów w danej pracy. Przygotowałam ten post tak, aby dać Wam ogląd na poszczególne media i potestować je dla Was :)
pozdrawiam
JaMajka

Wykorzystane materiały:

3 komentarze:

adziamar pisze...

Wspaniałe porównanie różnych technik, uwielbiam takie posty, które odkrywają tajniki mediowych wariacji i pokazują, jak wspaniale można się bawić różnymi preparatami. Dziękuję za inspirację Marta :)

maj. pisze...

OMG, OMG, jaka piękna praca!!!

JaMajka pisze...

Dziękuję Dziewczyny :) Mam nadzieję, że komuś przyda się taki techniczny post, bo lubię się bawić mediami i pokazywać efekty :) ♥ dziękuję za wszystkie miłe słowa!

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)