Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

piątek, 15 kwietnia 2016

Fuse Tool

  
Co to jest Fuse Tool? Fuse Tool to niewielkie urządzenie skierowane głównie do osób zajmujących się pocket scrapbookingiem (ale nie tylko - z powodzeniem można je wykorzystać również przy pracy nad albumami, kartkami i innymi projektami DIY). Z pomocą tego narzędzia bez problemu i w estetyczny sposób skleimy ze sobą na gorąco dwa kawałki folii lub wręcz przeciwnie - potniemy cienkie, plastikowe elementy (np. koszulki) na mniejsze.

  
Co znajduje się w zestawie? Kupując Fuse Tool wraz z główna maszynką zaopatrzoną w kabel zasilający otrzymasz dwie wymienne końcówki - radełko służące do sklejania foliowych koszulek oraz stożek, który służy do ich cięcia. W pudełku znajduje się również metalowa linijka oraz podkładka, na którą można bezpiecznie odłożyć gorącą maszynkę. Wraz z narzędziami dostaniesz też instrukcję po angielsku.

  
Jak działa Fuse Tool? Fuse Tool zasilany jest energią elektryczną (stąd bardzo ważne, aby kupić maszynkę dostosowaną do naszych europejskich kontaktów i napięcia - taką właśnie kupicie w naszym sklepie - TUTAJ :)) i pod wpływem ciepła nagrzane, metalowe elementy pozwalają nam zgrzewać lub ciąć folię. Szczegółową instrukcję obsługi w języku polskim oraz film pokazujący jak korzystać z Fuse Tool znajdziecie poniżej.

  
Co można zrobić z Fuse Tool? Narzędzie świetnie sprawdzi się u osób robiących albumy w formie pocket scrapbookingu. Dzięki niemu możemy tworzyć koszulki w oryginalnych i nietypowych kształtach, idealnie dopasować wielkość kieszonek w koszulkach do zdjęć oraz zabezpieczyć przed wypadaniem sypkie elemeenty - na przykład brokat lub cekiny. Fuse Tool pozwala również dociąć standardowe koszulki do trudno dostępnych rozmiarów, eksperymentować z różnym ułożeniem kieszonek oraz tworzyć warstwowe koszulki - książeczki, tak zwane “waterfalls”.

   
Korzystanie z Fuse Tool - instrukcja krok po kroku.
  1. Przykręć odpowiednią końcówkę do obsadki Fuse Tool - pamiętaj, metalowe radełko służy do sklejania ze sobą foliowych elementów, a stożek do ich cięcia.
  2. Podłącz urządzenie do kontaktu i zostaw na 10-15 min. aby się dobrze nagrzało. Fuse Tool działa najlepiej gdy jest bardzo gorący dlatego w czasie pracy nie odłączaj go już od kontaktu.
  3. W międzyczasie przygotuj swoje miejsce pracy - zabezpiecz blat stołu podkładką odporną na ciepło - idealnie sprawdzi się szklana mata do cięcia.
  4. Przygotuj swoją koszulkę, zdjęcia lub inne elementy, które chcesz w niej umieścić.
  5. Gdy maszynka jest już gorąca, przyłóż metalową linijkę w miejscu, w którym chcesz stworzyć kieszonkę i przejedź powoli radełkiem wzdłuż linijki równomiernie dociskając do koszulki.
  6. Analogicznie postępujemy przy docinaniu koszulek - przesuń radełkiem wzdłuż linijki w miejscu, w którym chcesz przyciąć koszulkę.
  7. Pamiętaj, że maszynka jest bardzo gorąca - jeśli chcesz wymienić końcówkę w trakcie korzystania z maszynki zadbaj o własne bezpieczeństwo i zrób to za pomocą ściereczki lub małych szczypców.
  8. Po zakończeniu korzystania z maszynki Fuse Tool zostaw ją w bezpiecznym miejscu na około 30 minut, do całkowitego wystygnięcia.

Jeśli masz dodatkowe pytania, zostaw je w komentarzu pod postem lub pod filmem - chętnie podpowiemy :-)

7 komentarzy:

inspiracjemarty.blogspot.com pisze...

Fajny kursik, fajny urządzenie....podziwiam zawsze kartki robione tym sprzętem na Boże Narodzenie gdzie zamykany jest brokat....niczym płatki śniegu :)

Achawg pisze...

Osobiscie posiadam i polecam ....ja zastosowalam jeszcze do stworzenia ochronek /opakowan/ na moje stemple.

Kasia pisze...

dokładnie jest jak piszecie dziewczyny! to urządzenie może niepozorne, ale ma całą masę zastosowań :):)

przyjazna pisze...

Przecież to zwykła lutownica (wypalarka) jest... Kochane scraperki - sprawdżcie, zanim wydacie grube pieniądze na jakoby super urządzenie. Drogie ambasadorki, rozumiem, że zarabiacie sprowadzając różne cudeńka i przydasie, niemniej jednak warto byłoby wspomnieć chociaż o zamienniku za około 30zł...

Kasia pisze...

Lutownica nie jest do konca wiarygodnym zamiennikiem tego urzadzenia - oczywiscie, mozna kombinowac, szukac tanszych rozwiazan, radzic sobie domowymi sposobami, ale przeciez nie zawsze o to chodzi - zwlaszcza, gdy mowimy o urzadzeniu ktore dziala na prad i rozgrzewa sie do wysokich temperatur. Dla mnie przy pracy nad albumem liczy sie wygoda i pewnosc, ze to z czego korzystam zadziala - z fuse tool sprawa jest prosta, radelko pomaga mi zgrzac kieszonki, koncowka ze stozkiem - taka jak w lutownicy - przecina koszulke. Efekt za kazdym razem jest ten sam. O estetyce i jakosci urzadzenia od sprawdzonego producenta, o zaufaniu, ktore mam do marki i o samej przyjemnosci korzystania nie bede juz wspominac. Na tej samej zasadzie mozemy powiedziec, ze po co inwestowac w wykrojniki i maszynki (przeciez mozna to wyciac skalpelem - ludzie tak robia), po co kupowac stemple (przeciez mozna samemu zrobic rysunek), po co kupowac media i preparaty (farby plakatowe i szkolne akwarele to tez farby) :) Nie wszystko jest kwestia zarabiania na sprowadzanych przydasiach - akurat celem filmu bylo pokazanie tego urzadzenia w Polsce, zaprezentowania jego mozliwosci i sposobu dzialania :)

Unknown pisze...

Ja mam jedno pytanko. Jakie koszulki można tym sklejac? Tylko te specjalne, czy może są inne zamienniki?

Achawg pisze...

Ja sklejam te oryginalane I takie do dokumentow ale nie te cienkie tylko te grubsze Havy Duty ...sprawdzaja sie naprawde dobrze jako owijki i kieszonki. Nawet sklrjalam takie owijki na dokumenty takie bardzo grube...ale nie zawsze trzymaja na zlaczeniach.

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)