Blog sklepu scrapbookingowego SCRAPKI.PL

piątek, 20 maja 2016

Mediowe nowości Primy

Witajcie,
w dzisiejszym poście chciałabym przybliżyć farby Finnabair Art Alchemy. Jakiś czas temu Marta pisała o linii Opal Magic, a dzisiaj przedstawiam Wam farbki z serii Metallique. Są to pięknie kryjące farby akrylowe o mocno nasyconych, lśniących kolorach. I, co dla mnie bardzo istotne, po wyschnięciu są całkowicie wodoodporne.


Aby pokazać Wam, w jak szerokim zakresie można stosować ten produkt, przygotowałam ten niewielki projekt na tablicy malarskiej.


Farby doskonale sprawdzają się przy tworzeniu tła. Mimo tego, że są to farby akrylowe, możemy osiągnąć nimi efekty podobne do mediów wodnych. Należy tylko pamiętać o tym, że aby uzyskać tak fajne rozmycie koloru, trzeba popsikać farbę wodą niezwłocznie po nałożeniu. Jak wyschnie staje się już wodoodporna (a wysychają bardzo szybko). Jest to bardzo pozytywna cecha, ponieważ każdy kolejny kolor nie miesza się z już nałożonymi. Można również psikać mgiełkami i nic złego nie stanie się z naszym tłem.Ponieważ bardzo lubię chlapać mediami wszelakimi, postanowiłam spróbować i tymi farbami. Same w sobie są troszkę zbyt gęste do tego celu, ale wystarczy nałożyć trochę np. na matę i dodać odrobinę wody. Wtedy chlapania pędzelkiem wychodzą idealnie.


Farb można oczywiście używać w bardziej klasyczny sposób :) Ja pomalowałam żywiczną ramkę kolorem Dark Velvet a gdy wyschła, przetarłam ją kolorem Gold Rush. Najlepiej robi się to palcami, nabierając tylko odrobinę farby. Świetnie uwydatnia to wszystkie szczegóły. Również tekturowy napis został pomalowany farbą, tym razem wybrałam kolor Brass Hardware.


W mojej pracy wykorzystałam również kształty z silikonowych form Primy, znajdziecie u nas wszystkie dostępne wzory oraz masę Paper Clay.


Nigdy nie byłam wielką fanką takich odcisków, ale te z Primy wyjątkowo przypadły mi do gustu, bo są dość duże i mają piękne, ozdobne wzory. Masa po wyschnięciu jest w kolorze kremowy i świetnie nadaje się do kolorowania zarówno opisywanymi wcześniej farbami, jak i wszelkiego rodzaju mgiełkami, misterne ornamenty nie tracą kształtu, nie rozmywają się pod wpływem wodnych mediów.


Bardzo zachęcam Was do wypróbowania naszych nowości. Na pewno wpadniecie jeszcze sami na mnóstwo sposobów ich wykorzystania.


pozdrawiam
Kasia
Wykorzystane produkty:
  

1 komentarz:

el pisze...

świetnie

Prześlij komentarz

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zostawisz swój komentarz - dziękujemy :)